Zkrášluji se» Jak být sama sobě kadeřnicí

"Upřímně, na vlasový styling jsem prostě poleno. Umím si je vyžehlit i trochu nakroutit s blbuvzdornou kulmou od Remingtonu, ale to je tak všechno :-) Ale chtěla bych toho umět víc, s vlasy se dá tak krásně kouzlit! Moc se mi líbil pořad na Playtvákovi s Blankou Haškovou, kde se právě vlasovému stylingu věnuje, a moc mě potěšilo, když jsem zjistila, že ona sama provozuje „Kadeřnickou akademii„, kde vás naučí o vlasech téměř vše :-)

Sama_sobe_foto_1

Takže jsem neváhala ani sekundu a do tohoto kurzu jsem se přihlásila. Probíhá formou online videí, takže ji můžete absolvovat z pohodlí domova. První lekce je jinak zdarma, koukněte na ni ZDE 😉

Jestli vás péče o vlasy a jejich následný styling také zajímá, tak vám dnes přiblížím, o čem ten kurz je a co se v něm můžete dozvědět. A také, jak pomohl mně :-)

Sama_sobe_foto_3

Kurz se zabývá vlasy i vlasovou pokožkou opravdu do hloubky. Od úplných základů. Vysvětlil mi, jaký mám typ vlasů a jak se o ně mám starat a jaké přípravky používat. Všechno jsem samozřejmě dělala špatně :-)

Taky jsem se dozvěděla, jak správně fénovat, vždy jsem si vlasy sušila v předklonu a jezdila s fénem tam a zpátky, abych jim dodala objem, a to teď vím, že také není úplně dobře, teď to dělám jinak, podle návodu Blanky Haškové a ejhle, vlasy mám najednou lesklejší i objemnější :-)

Na řadu se dostalo i téma barvení, jsou mu věnována dokonce dvě videa. Já jsem je ale zatím přeskočila, protože si vlasy nebarvím. Ale časem asi začnu, tak si je pak dokoukám, určitě mi to pomůže pochopit, jak barvy fungují a hlavně, jaký je mezi nimi rozdíl :-)

Sama_sobe_foto_2

Hodně jsem v kurzu ocenila samostatné video věnované žehličkám. Neslouží totiž jen k narovnávání vlasů, ale i k jejich natáčení. Jak je správně používat a jak s nimi docílit i kudrlin Blanka názorně ukazuje. Já se k vlnění s nimi možná zase odhodlám, už vím, kde jsem dělala chybu.

Blanka se také dopodrobna věnuje kulmám a všem možným jejím typům. Já jsem boj s kulmami vzdala, ale ráda jsem se na to video podívala. Hlavně vím, co mám dělat, aby mi ty kudrliny opravdu držely a hned nezplihly! Konečně mi to někdo řekl! A silné lakování to není :-)

Velmi přínosná mi přišla část, jak docílit objemu vlasů. Po porodu mám vlasy dost prořídlé a těší mě, jakýkoliv návod, jak jim aspoň opticky přidat tu hustotu a odlehčení od kořínků.

Na závěr se Blanka zaměřuje i na všechny druhy vlasových stylingových přípravků, vysvětluje, jaké si vybírat a taky co všechno umí. Mě třeba zaujal sprej na rychlejší schnutí vlasů, dlouhé fénování mě opravdu nebaví.

Ve stylingu Blanka také ukazuje různé příčesky, sponky a vlásenky a jak s nimi správně manipulovat. I když většina z nich vypadá, jak nějaký mučící nástroj, při správném použití umí vykouzlit větší objem a drdoly, které opravdu drží.

Sama_sobe_foto_4

 

Úplně na samý konec Blanka celkem prakticky a ze  života vysvětluje, jak mluvit s kadeřníkem a co mu říct, abyste od něj odcházely opravdu spokojené. Já už vím, že nikdy nebudu říkat, že chci zkrátit o 1 centimetr :-)

Součástí kurzu jsou i různá bonusová videa, která tam Blanka dodává a natáčí průběžně dle přání účastníků kurzu. Takže jestli Vám tam něco chybí, můžete Blance napsat a třeba o tom vlasovém problému natočí video. Doporučuje tam i různé vychytávka/y a zajímavé produkty, které stojí za pozornost. Třeba dětský sprej na rozčesávání vlasů Paul Mitchell, ten jsem ne musela pořídit :-)

Přehled jednotlivých lekcí (videí)

Sama_sobe_prehled lekci

U každého videa najdete i pdf soubor s doporučenými produkty, které má Blanka vyzkoušené a opravdu fungují. To mě přijde úplně super, protože kdo se má v dnešní době orientovat v té obrovské nabídce vlasových přípravků?

Když jsme u těch vlasových přípravků, tak trochu odbočím….kromě jiných značek Blanka často zmiňuje i vlasovou značku Paul Mitchell, od které mám tyto přípravky na vyzkoušení. Jsou mi blízké složením svých produktů a celkově se mi zamlouvá přístup značky k životnímu prostředí. Takže o této značce na blogu ještě uslyšíte, zatím jsem s nimi moc spokojená!

Ale zpět…v blízké době Blanka bude Kadeřnickou akademii rozšiřovat i o videokurz s dětským stylingem 12 NEJ DÍVČÍCH ÚČESŮ, tak na to se moc těším, konečně budu umět holkám vytvořit zajímavé copánky a culíčky :-)

V kurzu se toho dozvíte mnohem víc, i jaký je rozdíl mezi lupy a suchou pokožkou, jak je natáčet apod. Já jen vypíchla ty body, které zaujaly mě. Musím říct, že jsem zase o něco chytřejší a konečně chování svých vlasů pochopila :-) Jestli i vy tápete, co se svými vlasy, určitě vám kurz doporučuji, je vidět, že Blanka opravdu ví, o čem mluví a díky širokému pojetí kurzu si v něm určitě každá najde to své.

Do kurzu se můžete přihlásit TADY."

Celou recenzi najdete také na webových stránkách autorky ZDE.